Jsem Helča, 

zatím jediná certifikovaná lektorka Šivananda jógy v ČR.

S radostí Vás naučím metodu, díky níž jsem v sobě našla pozitivní přístup k životu a zbavila se vleklých bolestí zad.

Posilte se mnou ducha, tělo a mysl tak, abyste byli schopni čelit všem nástrahám života.

Příběh s dobrým koncem

Už je dobře 🙂

Konečně se zase probouzím nedočkavostí, kdy jsem šťastná jen z toho, že je nový den. Cítím se být silná a nezdolná, a to fyzicky a především psychicky. Už nedělám kompromisy tam, kde mi to škodí, a rozhoduji se tak, abych neubližovala sobě ani ostatním. 

Dělám to, co mě baví, věnuji se svým koníčkům, učím jógu a občas pracuji na zajímavých projektech v mém původním oboru ilustrace a animace. Už nesedím hodiny ve velké firmě, ale jsem svým pánem, i když nemám tak velké výdělky jako dřív. Zvolila jsem si svou cestu a priority. Už pro mě nejsou na prvním místě peníze a blahobyt, ale spokojenost, pohoda a štěstí.

Jsem vděčná za to, že mi bylo dáno a že jsem našla Šivananda jógu, která mi pomohla nalézt ztracený klid a posouvá mě stále vpřed. 🙂

Ale vždycky to tak nebylo 🙁

Pět let jsem se potácela v nefunkčním vztahu a snažila se zapomenout na traumata předchozího. Týraly mě pochyby o sobě, litovala jsem se a fňukala nad svým životem.

Měsíčně mi na účtu přistála pěkná suma. Peníze za to, že jsem každý den vysedávala v obří reklamní agentuře a ničila si záda. Fungovala jsem „jen“ jako člen týmu. Ano, dělala jsem krásná videa a animace pro prestižní klienty, ale nebyla za to nikdy osobně oceněná. 

Kreativně i lidsky jsem chřadla a ztratila jsem smysl života, ale bála jsem se z rozjetého vlaku vyskočit. Po pěti letech zničujícího stereotypu však vlak sám vykolejil a z oken vypadly jistoty a závazky, které mě tu držely, a já se konečně rozhoupala.

Někdy je nejlepším řešením odjet…

Odjela jsem do Indie do Šivananda ašrámu. O Šivananda józe jsem do té doby neslyšela, a tak jsem nevěděla, co mám od pobytu v ašrámu čekat, proto jsem do jeho bran vstoupila bez očekávání. Jaké bylo pro mě překvapení, když jsem po dvou týdnech opouštěla ašrám jako vyměněná. Spadlo ze mě obrovské břímě. Zjistila jsem, že nic nemusím a že mám veškerý svůj život ve vlastních rukou. Bylo mi po dlouhé době zase dobře a cítila jsem se svobodná a šťastná.

Z této měsíční dovolené jsem se vrátila plna odhodlání. Odešla jsem z práce, vypověděla smlouvu k bytu, opustila přítele, zabalila se a po čtrnácti dnech odletěla zpět do Indie bez vidiny návratu zpět. Několik prvních měsíců v Indii bylo vážně těžkých, cítila jsem se ztracená a osamělá. Zpočátku jsem byla ve stresu z toho, že nevydělávám a volila „levnější“ varianty. Tak jsem se i spálila s volbou učitelského kurzu. Namísto vysněného kurzu Šivananda jógy, který byl nesmírně drahý, jsem zvolila levnější kurz. Po týdnu jsem však poznala slabou úroveň výuky a kurz opustila bez možnosti vrácení zálohy. Jak jsem pak byla ráda, že mě do kurzu Šivananda jógy v Himalájích na poslední chvíli přijali. Co měli se mnou dělat, když už jsem do ašrámu dorazila a odmítala odjet. 😀 

Šivananda jóga odstartovala novou, šťastnější etapu mého života. V mém e-booku zdarma popisuji prvních pár měsíců této proměny a lehce se dotýkám dobrodružné cesty v Himalájích, která následovala. Od té doby uběhlo mnoho let. Následoval další vztah, který nebyl naplněn láskou, ale zato adrenalinem a dobrodružstvím, což rezonovalo s mou dobrodružnou povahou. Někdy trvá tak dlouho najít „to pravé“ a mě to trvalo více než patnáct let. Uvnitř jsem věděla, že moje osobní spokojenost souvisí hlavně s láskou a místem. Říkala jsem si v duchu, že procestuju celý svět, pak se vrátím velkým obloukem na Kokořín, kde jsem prožila šťastné dospívání. A ehjle, sice jsem se nevrátila na Kokořín, ale srdce mě zavedlo k člověku, kterého jsem tajně milovala spoustu let, a kterého jsem si poté vzala a začala žít na klidném místě alespoň nedaleko od Kokořína. Zlé jazyky tvrdily, že se nedokážu usadit, ale i nomád jako já to zvládl. A ono usazení mi přivedlo do života klid a pohodu, kterou se snažím šířit dál.

Působím v oblasti Šivananda jógy osvětu a snažím se, aby si ji lidé oblíbili pro její blahodárné účinky na zdraví a duševní pohodu. Vytvořila jsem web a napsala instruktážní knihu, která je věrnou interpretací učení Šivananda jógy. Všechny materiály týkající se této metody jsou k mání pouze v angličtině, proto je moje kniha první českou vlaštovkou. 

Roku 2017 jsem absolvovala TTC základní učitelský kurz v Himalájích a roku 2023 ETTC kurz pro pokročilé na jihu Indie. Pořádala jsem lekce Šivanada jógy v angličtině v Praze v mezinárodní firmě Johnson&Johnson a v češtině na Českobrodsku ve Štolmíři a v Českém Brodě. Od té doby uplynulo mnoho let a já se opět vracím k učení Šivananda jógy a plánuji pořádání pravidelných kurzů nejen na Lhotce na Mělnicku.

Šivananda je kouzelná ve své jednoduchosti a v tom, že ji může praktikovat každý. Pro svou srozumitelnost a snadnou praxi patří mezi nejpopulárnější jógové školy současnosti. Jenom v Čechách ji ještě moc neznáme. A tak ji společně poznáme, co říkáte? 🙂

ZŮSTAŇME V KONTAKTU 🙂

Telefon

+420 723 113 545

E-mail

marikovahelca@gmail.com

Facebook

Nadechni-se-Jógou-do-pohody

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko odhlásit v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. 

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. 

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko odhlásit v každém zaslaném e-mailu.

You have Successfully Subscribed!